Zderzenie ciągnika z osobówką koło Nowego Dworu

Niedaleko Nowego Dworu w gminie Krzywiń miało miejsce zderzenia ciągnika rolniczego i samochodu osobowego. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę, 3 sierpnia, około godziny 16.30 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 308 z drogą prowadzącą do Nowego Dworu. Według wstępnych ustaleń policji kierujący ciągnikiem rolniczym, 53-letni mieszkaniec gminy Kościan, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki peugeot, którym kierował 29-letni mieszkaniec Gostynia, czego skutkiem było zderzenie ciągnika i osobówki.

Na miejsce zadysponowano służby – policję, straż pożarną i karetkę pogotowia. Podjęto decyzję, by kierowcę peugeota przetransportować do szpitala na badania. Na razie nie wiadomo, czy obrażenia, które odniósł, są poważne. Kierujący byli trzeźwi. Dokładne okoliczności zdarzenia bada kościańska policja.

Okolica ta w ostatnim czasie należy do tych bardziej pechowych. Niecały tydzień temu, niedaleko tego skrzyżowania, doszło do zderzenia motocykla z ciągnikiem rolniczym. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Z kolei dwa tygodnie temu, nieco ponad kilometr dalej, doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem motocykla i ciągnika siodłowego. O tym TUTAJ.

Zdjęcia: KPP w Kościanie

do Góry