Cztery złota i brąz zawodników Kobry Kościan

W niedzielę, 14 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc w Kielcach. Zawodnicy Kobry Kościan wywalczyli tam aż 5 medali, w tym 4 złote.

Mistrzostwa w Kielcach były również eliminacjami do Mistrzostw Europy w wyciskaniu leżąc, które odbędą się w sierpniu w Turcji. W zawodach startowały trzy zawodniczki Kobry Kościan: Anna Frankiewicz, Natalia Świstara i Agnes Kopczyk-Korczyńska, a także jeden zawodnik: Mikołaj Szłapka.

Anna Frankiewicz zajęła pierwsze miejsce w kategorii 57 kg masters1 i piąte miejsce w klasyfikacji seniorek wyciskając 60 kg. W kategorii 69 kg pierwsze miejsce w klasyfikacji seniorek zajęła Natalia Świstara wyciskając 100 kg. W kategorii 84 kg pierwsze miejsce w masters1 oraz trzecie miejsce wśród seniorek zajęła Agnes Kopczyk-Korczyńska wyciskając 85 kg. W klasyfikacji drużynowej seniorek zawodniczki Kobry zajęły trzecie miejsce. W kategorii Juniorów do 20 lat Mistrzem Polski został Mikołaj Szłapka który zaliczył wszystkie podejścia i uzyskał 170 kg. Mikołaj w kategorii Open wszystkich zawodników do 20 lat zajął miejsce trzecie.

Łącznie nasi zawodnicy zdobyli cztery złote medale i jeden brązowy. Do pełni szczęścia zabrakło rekordu Polski Natalii Świstary, która miała szansę wycisnąć 116 kg. Anna Frankiewicz, która mierzyła się z ciężarem 67,5 kg, próbę prawie zaliczyła, ale niestety dotknięcie stojaków sztangą spowodowało że podejście zostało spalone. Gdyby tak się nie stało zajęłaby by trzecie miejsce w kategorii Seniorów. Generalnie start naszych zawodników uznaje za bardzo udany – podkreśla Roman Szymkowiak z Kobry Kościan.

Zdjęcia: Kobra Kościan