Turniej Tańca Nowoczesnego w Kościanie [ZDJĘCIA]

Trwa Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego “Live Emotion” organizowany przez Szkołę Tańca Poezja w Kościanie. Na parkiecie prezentują się setki tancerzy z całej Polski w różnych stylach tanecznych.

Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego w Kościanie zorganizowano już po raz ósmy i tradycyjnie odbywa się w hali sportowej przy Zespole Szkół im. Franciszka Ratajczaka. Tradycyjnie już przyciągnął on około tysiąca tancerzy z całej Polski. Zawody rozpoczęły się w sobotę i potrwają do niedzielnego wieczora. Kościański turniej to zawsze ważne wydarzenie dla tancerzy z okolicy, a zwłaszcza dla tych ze Szkoły Tańca Poezja, która jest organizatorem imprezy.

Reklama

Taniec to jest moje życie, tańczę od czwartego roku życia i nie wyobrażam sobie nie tańczyć. Ten taniec jest we mnie. To bardzo fajna forma sportu, więc zachęcam. Można pokazać w nim siebie – mówi Amelia Bosa, jedna z tancerek z Poezji. – Sporo czasu nam zajmuje przygotowywanie się na taki turniej. Za każdym razem staramy się udoskonalać nasze układy, czy solówki, z każdego turnieju wyciągać wnioski i naprawiać błędy. Tak naprawdę przygotowujemy się do tego konkretnego turnieju przez cały rok i właśnie na ten w Kościanie najbardziej czekamy – dodaje Aleksandra Dojcz. Tańczą głównie dziewczęta, ale znaleźć można również chłopców. – Fajnie jest. Już się przyzwyczaiłem. Na początku było średnio, bo się krępowałem, ale już jest okej. Chciałbym dalej tańczyć, ale nie wiem jak z moim kolanem. Miałem kontuzję i mnie czasem trochę boli, ale chciałbym to robić dalej – mówi Kacper Kamiński.

Treningi do łatwych nie należą, ale tancerki i tancerze przygotowują się ze wszystkich sił, by jak najlepiej zaprezentować się na parkiecie. Zwłaszcza debiutujący. – Na ten turniej dziewczyny przygotowywały się przez dwa miesiące. Na tamtych treningach nie było pełnej frekwencji, więc ostatnie dwa tygodnie było na “full”. Celem było wyjść i odważyć się, bo to pierwszy raz ich w tym składzie. Jak najlepiej się zaprezentować. Finał już mamy, pierwszy sukces więc jest – podkreśla trenerka grupy Starsletsy, Ola Ratajczak.

Reklama

W sobotę na parkiecie prezentują się tancerze rywalizujący w tańcu współczesnym i innych formach tańca. W niedzielę rywalizacja odbywa się w stylach “ulicznych”. Zobaczyć można było takie formy tańca jak: modern, jazz, contemporary ballet, inne formy tańca, street dance, hip-hop, new age, house, popping, locking. Tańczono zarówno solo, jak i formacjach i miniformacjach.

Go to TOP