Dron pozwolił na ujawnienie 41 wykroczeń

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, na drogach powiatu kościańskiego przeprowadzili działania z wykorzystaniem policyjnego drona. Dron pozwolił ujawnić aż 41 wykroczeń.

W czwartek, 18 kwietnia, policja przeprowadziła kolejne już działania z wykorzystaniem policyjnego drona. W zainteresowaniu policjantów był przejazd kolejowy w Czempiniu na ul. Kolejowej oraz skrzyżowanie ulicy Gostyńskiej i Poznańskiej w Kościanie. Urządzenie obsługiwane było przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W momencie zarejestrowania wykroczenia przez operatora drona informacja przekazywana była patrolom, które podejmowały czynności wobec sprawcy wykroczenia. Policjanci mieli na uwadze m.in. takie wykroczenia jak przechodzenie pieszych przez torowisko gdy zapory są opuszczone, przejazd pojazdów przez torowisko gdy opuszczanie zapór zostało rozpoczęte, wjazd na skrzyżowanie gdy zapalone jest czerwone światło, używanie telefonów komórkowych podczas jazdy, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów.

Reklama

W trakcie działań skontrolowano łącznie 41 pojazdów i 4 pieszych. W wyniku działań ujawnionych zostało łącznie 41 wykroczeń. Wśród najgroźniejszych wykroczeń popełnionych przez kierujących był przejazd przez skrzyżowanie w momencie zapalonego czerwonego światła na sygnalizatorze. Takie zachowania są niedopuszczalne i powodują poważne zagrożenie na drogach. Zatrzymany został również kierujący, który wsiadł za kierownicę swojego pojazdu, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 62-latek kierował pojazdem marki Volkswagen, mając w organizmie 0,55 promila alkoholu. Do zatrzymania doszło ok. godz. 8:00 w Czempiniu na ul. Popiełuszki. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy i o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Działania z wykorzystaniem policyjnego drona nie były ostatnimi. Podobne kontrole będą w przyszłości powtarzane, również w innych miejscach powiatu.

Reklama
Go to TOP