Sokół Krzywiń z sukcesami na Mistrzostwach Polski

Na Mistrzostwach Polski w wyciskaniu leżąc obecny był też UKS Sokół Krzywiń, którego zawodnicy zaprezentowali się z rewelacyjnej strony, wracając do domu z medalami.

W poprzedni weekend UKS Sokół Krzywiń działający przy Zespole Szkół w Krzywiniu zdobył w Kielcach Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów do lat 16 w wyciskaniu leżąc. Jakub Haupt wycisnął 90 kg w kategorii 66 kg, co dało mu indywidualnie złoto w juniorach do 16 lat i srebro w klasyfikacji open. Złotym medalem w kategorii 74 kg juniorów do lat 16 i brązowym w kategorii open pochwalić się może też Szymon Raczak, który również podniósł 90 kg. Z kolei Nikodem Szczepaniak z wynikiem 95 kg w kategorii 83 kg juniorów do lat 16 wywalczył medal srebrny.

To jednak nie koniec, bo Krzysztof Haupt wyciskając 140 kg w kategorii 93 kg weteranów wywalczył jeszcze brązowy medal, a Dawid Marciniak w kategorii 120 kg seniorów z wynikiem 220 kg wywalczył medal złoty.