Wojciech Skrzypczak odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi

Znany kościański lekarz Wojciech Skrzypczak odznaczony został Brązowym Krzyżem Zasługi za swoją działalność nie tylko medyczną, ale też społeczną.

Wojciech Skrzypczak to znany i ceniony kościański lekarz chirurg. Poza pracą działa też społecznie. Popularyzuje wśród kościaniaków sport, jest założycielem Kościańskiego Towarzystwa Pływackiego, które działa już od 8 lat. Pływanie to jego pasja i skutecznie zaraża nią innych. Udział w treningach i zawodach przez niego organizowanych może wziąć udział nieodpłatnie każdy. Kilkakrotnie sam organizował też zawody pływackie, a członkowie KTP niejednokrotnie zajmowali czołowe miejsca w różnego rodzaju zawodach.

– Zawody te oprócz promocji pływania miały również każdorazowo przesłanie patriotyczne, gdyż odbywały się w rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymywali drobne upominki, a najlepsi medale i puchary. Pan Wojciech Skrzypczak posiada niebagatelną osobowość, entuzjazm, kulturę osobistą, którymi zjednuje sobie całe otoczenie, co przekłada się także na atmosferę jego przedsięwzięć przyciągających lokalnych adeptów pływania. Wartość zaangażowania i pracy społecznej Pana Wojciecha Skrzypczaka jest nieoceniona. Trud i poświęcenie na rzecz promowania wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych zdrowego trybu życia, poprzez sport jakim jest pływanie w powiecie kościańskim zasługuje na uhonorowanie nadaniem Brązowego Krzyża Zasługi – argumentowali wnioskodawcy przyznania wyróżnienia lekarzowi.

– To było dla mnie wielkie zaskoczenie. Jestem z tego dumny. Zbiegło się to z 55 rocznicą moich urodzin, 30 rocznicą mojej pracy na chirurgii w Kościanie i 30 rocznicą mojego małżeństwa. Myślę, że zmusi mnie to wręcz do większej pracy w dziedzinie pływackiej i społecznikowskiej, bo mam trochę planów – mówi.

Uroczystość wręczenia medalu odbyła się pod koniec sierpnia w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Odznaczenie wręczyła Skrzypczakowi wicewojewoda, Aneta Niestrawska.

do Góry