Wkrótce otwarcie sezonu letniego w Nowym Dębcu!

Już wkrótce, bo wraz z końcem roku szkolnego, otwarcie sezonu letniego w Nowym Dębcu. Na letnisku zaplanowano w tym roku naprawdę wiele wydarzeń.

Przygotowania do zbliżającego się sezonu letniego w Nowym Dębcu są już praktycznie na ukończeniu. Na wczasowiczów czekać będzie mnóstwo atrakcji i kilka nowości. Nie zabraknie koncertów, imprez sportowych, zabaw tanecznych i innych wydarzeń.

Sezon kąpielowy rozpoczynamy zaraz po zakończeniu roku szkolnego, czyli 25 czerwca. W tym roku inwestycyjnie udoskonaliliśmy kilka rzeczy, żeby wczasowiczom wygodniej było wypoczywać. Jedną z największych inwestycji było stworzenie parkingu przy ulicy Głównej. Będzie bliżej jeziora i około 500-600 aut tam zaparkuje, skończy się więc problem z parkowaniem. Wyremontowaliśmy dalszy fragment ścieżki wzdłuż jeziora. Ścieżka ta zyskała oprócz nowej nawierzchni ławeczki, oświetlenie i śmietniki. Oświetliliśmy także drogą pożarową przy scenie i punkt widokowy. Planujemy również zamontowanie platformy pływającej na jeziorze i jak co roku nawieziony został świeży piasek na plażę – wymienia Artur Opas, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Kościan.

Oprócz przygotowań inwestycyjnych zaplanowano też wiele wydarzeń, w których wczasowicze będą mogli wziąć udział podczas wypoczynku. Już w pierwszy weekend odbędzie się turniej piłki plażowej. Imprezę otwierająca sezon, czyli Plaża Dębiec Festiwal, rozłożona będzie na dwie soboty – 2 i 9 lipca. W pierwszą zaplanowano piknik bezpieczeństwa i festiwal kolorów oraz tradycyjny Romantyczny Bieg Parami, a wieczorem koncert Julii Stolpe i zabawę taneczną. Z kolei 9 lipca odbędzie się przegląd zespołów folklorystycznych i festiwal smaków, podczas którego królować będą gołąbki. Wieczorem zagra zespół Hot Way. Imprezy będą miały też wymiar charytatywny. W pierwszy weekend trwać będzie zbiórka dla Zuzi Suleckiej, a w drugi dla Kai Burdyki. 13 sierpnia zaplanowano imprezę przed Międzynarodowymi Zawodami Sikawek Konnych, które rozegrane zostaną 14 sierpnia w Racocie.

Oprócz tego nie zabraknie wydarzeń sportowych. 24 lipca odbędą się zawody pływackie, a 28 sierpnia nowość – pokaz strongmanów. Sezon zakończy się zawodami triathlonowymi 10 września. Do tego zaplanowano też rywalizacje w bule, czy konkurs na najszybszy zjazd ze zjeżdżalni (7 sierpnia). Dokładne informacje i daty wydarzeń dostępne będą na stronie OSiR gminy Kościan.

do Góry