Taksówka dla seniora do końca roku. Uwaga, zmiany!

Zakończył się pilotażowy program “Taksówka dla seniora”. Darmowe przejazdy cieszyły się sporą popularnością, dlatego władze miasta go przedłużają.

W trakcie trwania programu “Taksówka dla seniora” wykonano około 450 darmowych kursów. Dokładna liczba będzie znana po podsumowaniu projektu. Tak duże zainteresowanie skłoniło władze miasta do przedłużenia programu do końca roku. Obsługę przejazdów przejmie na siebie jednak Urząd Miejski. – Takie rozwiązanie pozwoli nam na szybszą reakcję na potrzeby. Przyniesie też spore oszczędności – wyjaśnia burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Na trzymiesięczny pilotaż miasto przeznaczyło 40 tysięcy złotych. Ile kosztował pilotaż dowiemy się po rozliczeniu z firmą obsługującą projekt. – Prawdopodobnie nie została wykorzystana – zaznacza zastępca burmistrza, Przemysław Korbik. Zmiana operatora ma przynieść jednak oszczędności rzędu nawet 60 tysięcy złotych.

Jako, że od 1 czerwca to urząd będzie obsługiwał program, to zmieni się numer telefonu. Umówić termin przejazdu będzie można pod nr: 885-110-200. O zmianach informują ulotki, a także taksówkarze realizujący przejazdy.

do Góry