Strażacy z Kościana działają w Grecji [ZDJĘCIA]

Strażacy z Kościana, którzy pojechali do Grecji pomóc w gaszeniu pożarów lasów już działają. Na miejsce dotarli we wtorek.

W weekend grupa 143 strażaków w ramach modułu GFFFV pojechała do Grecji, by pomóc tamtejszym strażakom w gaszeniu ogromnych pożarów lasów. W grupie tej znaleźli się też strażacy z Kościana – Bartosz Napierała, Sławomir Dobijata, Hubert Wawrzyniak, Jan Kotecki i Łukasz Kurzawski.

10 sierpnia w godzinach popołudniowych strażacy dotarli do greckiej wyspy Evia, gdzie sytuacja aktualnie należy do tych nagroszych. W miejscowości Istieas stworzono bazę sił i środków z Polski. Każdego dnia po porannych odprawach plutony udają się w wyznaczone miejsca do prowadzenia działań. Teren działania modułu Poznań to okolice miejscowości Gouves, natomiast modułu Wrocław to okolice miejscowości Ellinika.

Jak podkreślają ratownicy, zniszczenia spowodowane przez ogień są ogromne. W działaniach udział bierze 143 ratowników, 46 pojazdów (samochody gaśnicze, specjalne, dowodzenia i łączności, kontenery, quady, busy, autobusy i przyczepy). W skład modułu GFFFV Poznań i Wrocław weszły również siły i środki z woj.: mazowieckiego, małopolskiego i łódzkiego.

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Kościanie

do Góry