Stop smogowi bądźmy zdrowi! Walka o czyste powietrze w Śmiglu

Gmina Śmigiel podjęła kolejny krok w walce o czyste powietrze. Na ulicach pojawiły się banery z hasłem “Stop smogowi bądźmy zdrowi”. Mieszkańcy otrzymają też ulotki.

Palenie śmieciami, czy nieodpowiednim paliwem cały czas jest sporym problemem. Dlatego też gmina Śmigiel podjęła kolejny krok, by powietrze w gminie było czystsze i przede wszystkim zdrowsze. Na ulicach pojawiły się już banery informacyjne z hasłem “Stop smogowi bądźmy zdrowi”. Podano na nich także numer telefonu, pod którym można zgłaszać podejrzenia spalania śmieci. – Uważamy, że jest to konieczna akcja, by ludzi uświadomić, co palenie śmieci powoduje. Nie chodzi nam o to, żeby od razu karać, ale wiadomo, za palenie śmieci mandat grozi i to surowy. Przede wszystkim chodzi o to, żeby ludzi uświadomić, że spalanie nieodpowiedniego materiału powoduje choroby i wpływa na nas wszystkich – mówi Marcin Jurga, zastępca burmistrz Śmigla.

Swoje podejrzenia można zgłaszać pod numerem: 668 049 281. W godzinach pracy urzędu odbierze go pracownik. Poza tymi godzinami należy wysłać SMS. Każdorazowo zgłoszenie sprawdzą uprawnieni do tego pracownicy. – Już w tym roku nasi pracownicy pobrali sześć próbek. Zostały wysłane do badań. Cieszę się, bo nic w nich nie wykryto, nie stwierdzono spalania odpadów, ale doskonale wiemy, że takie rzeczy się dzieją – mówi Jurga. Oprócz banerów, do mieszkańców gminy trafią także ulotki informacyjne.

Zdjęcia: FB Małgorzata Adamczak

do Góry