W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie odbył się dziś etap powiatowy Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.

Pierwszą kategorię turnieju rozegrano w poniedziałek, 23 kwietnia, a na starcie stanęli gimnazjaliści z powiatu kościańskiego. – Przed uczestnikami test wiedzy, który składa się z serii pytań teoretycznych oraz krzyżówek, które muszą rozwiązać, następnie czeka ich część sprawnościowa, czyli jazda na rowerze po torze przeszkód, a na koniec sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – wyjaśnia Mateusz Marszewski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kościańskiej policji. Jak przyznawali uczestnicy, zadania do łatwych nie należały. – Za mną już testy i jazda na placu. Niestety tor przeszkód był dość trudny i popełniłem kilka błędów – opowiada Mikołaj Kołaciński ze Starego Bojanowa.

W kolejnych dniach zmagać się będą w turnieju uczniowie szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych. Uczniowie, którzy najlepiej poradzą sobie z zadaniami uzyskają prawo reprezentowania naszego powiatu na szczeblu wojewódzkim, a jeśli przejdą ten etap, to wystartują w ogólnopolskim finale konkursu.

[envira-gallery id=”12801″]

do Góry