Już w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia, zorganizowany zostanie Rodzinny Rajd Rowerowy “Rowerem i konno”. Uczestnicy zwiedzą gminę Kościan i odwiedzą m.in. Stadninę Koni w Racocie

W ubiegłym roku odbył się Rajd Rowerowy “Rowerem i koleją”. W wydarzeniu udział wzięło około 150 uczestników. Zainteresowanie jak widać było spore, dlatego w tym roku organizatorzy organizują kolejną edycję. Tym razem pod nazwą “Rowerem i konno”.

Podczas tegorocznego rajdu uczestnicy do wyboru będą mieli trzy trasy. Wszystkie wystartują z “Oazy” przy stawie w Racocie.

  • Trasa czarna, o długości około 32 kilometrów, przebiega przez Gryżynę, Nowy Dębiec, Wymysłowo, Jurkowo, Świniec, Wławie, Choryń, Ignacewo, Wyskoć, Wyskoć Małą i Darnowo. Start o godzinie 11:30.
  • Trasa czerwona, o długości około 11 kilometrów, przebiega przez Gryżynę, Katarzynin, Choryń, Ignacewo, Wyskoć, Wyskoć Małą i Darnowo. Start o 12.30.
  • Z kolei trasa zielona ma długość około 8 kilometrów i przebiega przez Katarzynin, Choryń, Ignacewo, Wyskoć, Wyskoć Małą i Darnowo, a wystartuje o 13.00.

Meta wszystkich dystansów rajdu znajdować się będzie w Racocie przy stawie, gdzie odbędzie się piknik dla uczestników. Zaplanowano m.in. konkurencje, a niespodzianka czekać też będzie przy pałacu w Racocie. Wśród osób, które wezmą udział w konkursach rozlosowane będą nagrody. Będzie można przejechać się także bryczką.

Czasu na zgłoszenie się nie pozostało wiele, bo ostatnim dniem zgłoszeń jest 3 sierpnia. Zgłoszenia po tym czasie również będą pozwalały na uczestnictwo, ale nie gwarantują posiłku na mecie. Szczegóły na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji gminy Kościan.

do Góry