Już po raz szósty Kościański Klub Karpiowy Pride of Carp zorganizował zawody o Puchar Kościana w łowieniu ryb. Jednocześnie po raz pierwszy rozegrano Konfrontację Karpiową, którą kościański klub zorganizował wraz ze sklepem wędkarskim leszcz.pl.

Rywalizacja o Puchar Kościana w łowieniu ryb trwała cztery dni, od 25 do 28 sierpnia. Zawody odbywały się na łowisku Jerzyn koło Pobiedzisk. Rywalizację można było zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ złowiono wiele ryb, nawet takich, które ważyły powyżej 10 kilogramów. Do klasyfikacji zaliczano karpie i amury ważące powyżej 3 kilogramów. Liczyły się trzy największe złowione przez drużynę ryby, a drużyn było aż 18. Zawodnicy przyjechali z całej Wielkopolski, a nawet z Torunia i Łodzi. Łączna waga zaliczonych ryb osiągnęła niemal 315 kilogramów, a tych niezaliczonych do klasyfikacji było jeszcze więcej.

Co roku dokładamy starań aby impreza odbyła się na jak najwyższym poziomie. Te zawody przechodzą do historii, ale na bardzo długo pozostaną w naszej pamięci. To za sprawą liczby złowionych ryb jak i atmosfery jaką stworzyli zawodnicy – podkreśla Daniel Gidaszewski, jeden z organizatorów imprezy.

Pierwsze miejsce wywalczyli Kamil Pokorski i Patryk Kornowicz, którzy złowili ryby o łącznej wadze 40,07 kg. Na miejscu drugim znaleźli się Przemysław Koza i Marcin Mendus z wagą 35,91 kg. Podium uzupełnili Damian Ławniczak i Piotr Łażewski z wynikiem 35,21 kg. Jako pierwszy rybę złowił Damian Ludwiczak i był to karp o wadze 9,79 kg, a największą rybę złowił Piotr Łażewski i był to karp o wadze 15,64 kg. Dla najlepszych drużyn przygotowano puchary i nagrody.

do Góry