Prezentacja drużyny Tęczy Kościan [ZDJĘCIA]

W czwartek, dwa dni przed pierwszym meczem w nowym sezonie I ligi piłki ręcznej, odbyła się prezentacja drużyny seniorskiej Tęczy Folplast Kościan.

Prezentacja drużyny Tęczy odbyła w sali kinowej Kościańskiego Ośrodka Kultury, a poprowadził ją Wojciech Szymkowiak. Na wydarzeniu pojawiło się sporo osób: działaczy, rodzin zawodników, sponsorów i miłośników piłki ręcznej. Głos zabrał też Konrad Tadeusz, prezes klubu, który przypomniał, że w przyszłym roku klub MKS Tęcza Folplast Kościan obchodzić będzie 50-lecie istnienia.

– Przygotowaliśmy się bardzo starannie, od początku sierpnia. W przygotowania zaangażował się też zarząd klubu. Mam nadzieję, że sezon będzie bardzo udany i zajmiemy wysokie miejsce w tabeli. Sezon rozpoczynamy 17 września wyjazdem do Kątów Wrocławskich. Zapraszam 24 września na inaugurację sezonu w Kościanie. Godzina 19.00, hala sportowa przy ZSP w Kościanie – mówił. Podziękował też sponsorom i zawodnikom, a także kibicom za wsparcie. Podkreślił też, że myśląc o rozwoju klubu i w ogóle sportu w Kościanie niezbędne jest przywrócenie klas sportowych w szkołach.

Następnie zaprezentowano zawodników, którzy znaleźli się w kadrze na najbliższy sezon pierwszej ligi. Pojawiło się kilka wzmocnień, głównie z Astromalu Leszno. Później przyszedł czas na pytania od kibiców, którzy mogli zadawać je poprzez media społecznościowe. Te były zarówno ogólne, jak i skierowane do konkretnych zawodników. Dotyczyły zarówno piłki ręcznej, jak i spraw prywatnych. Później wręczono karnety i szaliki najbardziej aktywnym kibicom. Na koniec przyszedł czas na wspólne zdjęcia.

do Góry