Obra zremisowała z Ostrovią [ZDJĘCIA]

Nie udało się podtrzymać kościańskim piłkarzom zwycięskiej passy na stadionie w Starych Oborzyskach. Dzisiaj Obra 1912 Kościan zremisowała z Ostrovią Ostrów Wlkp. 1-1.

Mecz z wysokości trybun musiał oglądać także trener Krzysztof Knychała. To efekt wyrzucenia trenera z ławki, przez sędziego w meczu z Pogonią. Drużynę w tym meczu prowadzili Igor Rudawski i Łukasz Żak. Od początku meczu stroną przeważającą byli gospodarze. W pierwszej połowie kościaniacy oddali kilka obiecujących strzałów, ale niestety piłka za każdym razem mijała bramkę Ostrovii. Do końca tej części spotkania żadnej z drużyn nie udało się objąć prowadzenia.

Inaczej sytuacja wyglądała w drugiej połowie meczu. W 53 minucie groźnie zza pola karnego uderzył Krzysztof Chwaliszewski, ale bramkarz gości przeniósł piłkę nad porzeczką. W 70 minucie Ostrovia objęła prowadzenie, dzięki rzutowi rożnemu i strzałowi Łukasza Więcka. Piłkarze z Kościana nie dali się długo cieszyć przeciwnikom, ponieważ pięć minut później Maciej Przewłocki dograł w polu karnym do Dawida Ratajczaka a ten doprowadził do wyrównania. Szansa na objęcie prowadzenia była jeszcze w końcówce spotkania, jednak po strzale z przewrotki Macieja Pierzyńskiego piłka minęła prawy słupek bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Bramki: Dawid Ratajczak (75) – Łukasz Więcek (70)

Obra: Jan Wojnowski – Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy, Dawid Jarka, Igor Rudawski, Dawid Ratajczak, Filip Tylczyński (82. Szymon Słoma), Dawid Juchacz (65. Jakub Płotkowiak), Maciej Przewłocki (78. Jakub Dziura), Maciej Pierzyński

Ostrovia: Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Damian Błaszczyk, Marek Szymanowski (46. Szymon Kasprzak), Kacper Krawczyk, Maciej Mikulski (73. Paweł Zadka), Damian Spaleniak (75. Maciej Kaniewski), Michał Giecz, Mateusz Ziemiański (85. Konrad Rusek)

Żółte kartki: Dawid Juchacz – Michał Giecz, Kacper Krawczyk

Zdjęcia: Michał Dominiczak

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”81″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]