Niebezpieczne skrzyżowanie? Proszą o znak STOP!

Po pojawieniu się betonowego płotu widoczność na skrzyżowaniu pomiędzy Betkowem i Słoninem znacznie spadła. Jak przekonuje jeden z mieszkańców skrzyżowanie stało się niebezpieczne.

– Gdy jedzie się od Betkowa do Słonina na skrzyżowaniu mamy znak ustąp pierwszeństwa. Po prawej stronie drogi właściciel działki postawił betonowy płot, który ogranicza trochę widoczność. Jest tam znak ustąp pierwszeństwa, ale wielu kierowców przelatuje szybko przez to skrzyżowanie i zrobiło się niebezpieczne. Czy można by tam ustawić znak STOP? – wyjaśnia i pyta jeden z mieszkańców Betkowa. Przy okazji apeluje też o ustawienie znaku dla jadących od strony Witkówek z nazwą tej miejscowości, bo nieznający okolicy mają problem z dotarciem do niej.

Będąc na miejscu rzeczywiście widać, że płot nieco ogranicza widoczność kierowcom dojeżdżającym do skrzyżowania od strony Betkowa, ale nie on jest tu winien. Jeśli bowiem stosują się do znaków i zwalniają przed skrzyżowaniem, by ustąpić kierowcom na drodze głównej problemów z zauważeniem jadącego samochodu już nie ma. Prośbę przekazaliśmy jednak do Zarządu Dróg Powiatowych w Kościanie. Jego pracownicy zdanie mają podobne. – Jeździmy tam dość często i jakiegoś dużego niebezpieczeństwa tam nie ma. Kierowca musi zwolnić przed skrzyżowaniem, a wtedy płot nie przeszkadza – wyjaśnia Adam Gabryelski, zastępca dyrektora ZDP.

Obiecuje jednak przyjrzeć się sprawie, choć procedury sprawiają, że najprawdopodobniej trochę to potrwa. Najpierw ZDP oceni sytuację na miejscu. Jeśli pracownicy stwierdzą, że rzeczywiście przyda się tam STOP, to zgłoszą to komisji bezpieczeństwa. Po rozpatrzeniu komisja wyda odpowiednią opinię i dopiero wtedy wprowadzone zostaną ewentualne zmiany.

do Góry