Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie włączyła się w akcję “Narodowego Czytania”. W tym roku cała Polska czytała “Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Akcja “Narodowe Czytanie” organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tym roku w internetowym głosowaniu zwyciężyło “Wesele”. W Kościanie jak zwykle czytanie odbywało się przed biblioteką, której pracownicy przygotowali też inne atrakcje, między innymi pyszny poczęstunek, a także gry planszowe. Część uczestników na wydarzenie przyszła przebrana.

W akcji wzięli udział także przedstawiciele władz, zarówno samorządowych, jak i centralnych. Fragmenty powieści Wyspiańskiego czytali m.in. posłowie Wojciech Ziemniak i Adam Szłapka, przewodniczący Rady Miejskiej Kościana Piotr Ruszkiewicz, ale też miłośnicy książek z Kościana.

Zdjęcia: Piotr Pewiński/Miejska Biblioteka Publiczna

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”46″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

do Góry