Mistrzowie Wielkopolski z Nietążkowa

Zwycięstwem drużyny Kowalski Recycling Nietążkowo zakończył się niedzielny finał Wielkopolskiej Zimowej Spartakiady LZS w piłce halowej.

Drużyna, by reprezentować nasz powiat musiała najpierw zdobyć jego mistrzostwo. Następnie, w dniach 24 oraz 25 lutego odbyły się eliminacje w grach zespołowych do Wielkopolskiej Zimowej Spartakiady LZS. Eliminacje odbyły się w czterech rejonach z udziałem 15 powiatów. Do finału w rozgrywkach piłki nożnej halowej awansowały: powiat wągrowiecki, powiat pleszewski, powiat krotoszyński i oczywiście powiat kościański reprezentowany przez Kowalski Recycling Nietążkowo.

Nasza drużyna z kompletem zwycięstw awansowała do wielkiego finału gdzie musiała zmierzyć się z pozostałymi reprezentacjami. Areną zmagań była hala sportowa w Wolsztynie. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym. W wyniku losowania w drodze do finału trafili na zespół z Wągrowca, z którym pewnie wygrali 4:0. W drugim meczu półfinałowym zmierzyły się ekipy z Pleszewa i Krotoszyna, które zremisowały 2:2, a w rzutach karnych lepsi okazali się pleszewianie.

Finał świetnie rozpoczęli kościaniacy, bo już w 2 minucie wyszli na prowadzenie i z minuty na minutę powiększali przewagę. Do przerwy było już 4:0. Po zmianie stron nadal realizowali założenia taktyczne, więc rywal był bezradny. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla Kowalski Recycling Nietążkowo. Tytuł Mistrza Wielkopolskiej Spartakiady LZS  2018 trafił więc do  Nietążkowa. Jest to już czwarte zwycięstwo tej drużyny od 2010 roku.

Zespół wystąpił w składzie: Artur Nowicki, Norbert Karolewicz, Kamil Kowalski, Krzysztof Peszel, Miłosz Grzelak, Paweł Maćkowiak, Tomasz Bajsztok, Łukasz Biały, Jacek Żak, Maciej Czarnecki, Sławek Kowalski.