Kradli katalizatory, mieli narkotyki. Wpadl przez wykroczenie

Kościańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli katalizatory samochodowe. Przestępczy duet posiadał również narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy. Usłyszeli już zarzuty, a o ich dalszym losie zadecyduje Sąd.

Pod koniec grudnia 2021 roku w Jerce policjanci drogówki zatrzymali do kontroli audi na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Samochód zatrzymano z uwagi na popełnione wykroczenie przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym – 66 km/h. Kierującym pojazdem okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Powód przekroczenia prędkości uruchomił ,,lawinę” problemów mężczyzny i pasażera pojazdu. Okazało się bowiem, że kradli katalizatory, ale i to nie wszystko.

W trakcie czynności policyjnych ustalono, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż zostały zatrzymane przez starostę. Natomiast samochód nie posiadał naklejki kontrolnej na szybie oraz aktualnego badania technicznego, a tablice rejestracyjne przypisane były do innego pojazdu. 35-latek tłumaczył policjantom, iż zgubił tablice rejestracyjne i żeby móc jeździć dalej, założył tablice niemieckie.

Policjanci nie uwierzyli mężczyźnie i postanowili skontrolować bagażnik samochodu, w którym znaleźli oryginalne tablice rejestracyjne, a także 6 sztuk katalizatorów oraz sprzęt służący do ich wycinania. Tym razem mężczyzna tłumaczył się, że jest mechanikiem, ,,zbiera” katalizatory i je sprzedaje. Absurdalne tłumaczenie mężczyzny, nie przekonało policjantów drogówki. Kierowca oraz pasażer pojazdu, zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Wartość jednego katalizatora to około 1 000 zł.

W trakcie zatrzymania okazało się również, że kierowca audi posiadał przy sobie 3 woreczki strunowe z amfetaminą. U pasażera, 30–letniego mieszkańca powiatu średzkiego, w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania, znaleziono natomiast środki odurzające w postaci marihuany.

Policjanci Wydziału Kryminalnego sprawdzają z jakich pojazdów wycięto katalizatory oraz gdzie przestępczy duet dokonywał kradzieży. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających i psychotropowych oraz kradzieży katalizatorów. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za popełnione wykroczenia drogowe kierowcę audi ukarano mandatami karnymi o łącznej wartości 2050 zł. Za przestępstwa podejrzani odpowiedzą przed sądem. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast posiadanie substancji odurzających i psychotropowych do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło, zdjęcia: KPP w Kościanie

do Góry