Kościański Półmaraton wygrywa Polak! [ZDJĘCIA cz. 2]

Niewiele osób spodziewało się takiego wyniku na mecie. Kościański Półmaraton, po ośmiu latach dominacji obcokrajowców, wygrywa Polak!

Odbywający się w niedzielę XV Międzynarodowy Kościański Półmaraton im. dra Henryka Florkowskiego zwyciężył Kamil Karbowiak z Brzegu. Jest pierwszym Polakiem od 2011 roku, któremu udała się ta sztuka. – Bardzo się cieszę, że udało się wygrać. Założeniem było pobiec jak najszybciej i zająć jak najlepsze miejsce. Wiedziałem, że będzie ciężko, ale się udało – mówił po biegu. Niedawno biegł też w półmaratonie w Poznaniu i tam bym drugim spośród naszych rodaków. Drugi do mety dobiegł Nelson Kipkogei Chervtich, a trzeci Mathew Kosgei.

Drugim najlepszym z Polaków był Krzysztof Szymanowski, który jak zwykle chwali atmosferę Kościańskiego Półmaratonu. – Jestem mega zadowolony. To jeden z lepszych wyników w Kościanie. U siebie czuję się świetnie, kibice dopingują, przyjemnie się tu biega – podsumowuje. Tym razem uplasował się na pozycji ósmej.

Wśród kobiet zwyciężyła Nelly Jepchumba, przed Ruth Nundu Mbatha i Virą Ovcharuk. Najszybszą z Polek, podobnie jak przed rokiem, była Anna Zajączkowska z Trzebnicy.

W biegu towarzyszącym półmaratonowi, Biegu Coccodrillo, najszybszy był Alex Sanko z Mińska. Drugi do mety dobiegł Tomasz Musiał z Dąbcza, a trzeci Rafał Tomowiak z Leszna. Wśród kobiet najlepsza była Julia Kossakowska z Gniezna, przed Karoliną Klemenską z Kościana i Martą Wojtkowiak z Racotu.

W sumie zawody ukończyło ponad 1200 zawodników. Ponad 900 wystartowało w półmaratonie, a ponad 300 w Biegu Coccodrillo.