Kościaniacy na podium Turnieju Licheń Cup U-11

Młodzi kościaniacy Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan wywalczyli brązowe medale w prestiżowym Ogólnopolskim PRO Turnieju Licheń Cup U-11.

Odbywający się od ponad pięciu lat PRO Turniej Licheń Cup to najsilniej obsadzony cykl ogólnopolskich turniejów piłkarskich, którego każda edycja to spora dawka futbolu na najwyższym poziomie od kategorii żak po juniora. W ostatnim, trzydniowym turnieju w kat. U-11 wystartowali też kościaniacy z Akademii Piłkarskiej Reissa.

Podopieczni trenera Tomasza Woźniaka pokonali kolejno: AP Gmina Miękinia, GKS Krzemieniewo, KS Silesia Żarów, KS Zjednoczeni Września, LKS Orawa Jabłonka, Pogoń Szczecin. Ulegli tylko zwycięzcom turnieju, Szkole Mistrzostwa Sportowego APR Ślesin i srebrnej ekipie Juventus Academy Bydgoszcz. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce.

– Udanym występem w tak prestiżowym turnieju wskazujemy sobie nowy kierunek w dalszym rozwoju. Zdobyliśmy 36 bramek, a na listę strzelców wpisało się aż 10 moich zawodników. Rewelacyjne spotkania zagrali nasi bramkarze Aleksander oraz Marek. Teraz przygotowujemy się do Ogólnopolskich Finałów Bielik Cup w Krakowie. Rozegramy kolejne gry kontrolne pod kategorię młodzik – mówi trener Woźniak.

Źródło, zdjęcie: APR Kościan