Uczniowie klas VII i VIII Zespołu Szkół w Czaczu odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach.  To kolejne wydarzenie związane z projektem „Doradztwo zawodowe w barwach wolontariatu”.

Projekt pod nazwą “Doradztwo zawodowe w barwach wolontariatu” przeprowadzany jest przez CWRKDiZ w Lesznie. W jego ramach, poprzez wolontariat dzieci i młodzież poznają zawody i kształtują swoje zawodowe preferencje. Tym razem uczniowie odwiedzili DPS w Jarogniewicach.

Przygotowali bardzo ciekawe zadania, zagadki, grę planszową oraz interesujący pokaz chemiczny. Wszystko związane było z obszarem doradztwa zawodowego oraz  znajomością specyfiki poszczególnych zawodów. Mieszkańcy DPS musieli się sporo natrudzić, aby podołać często trudnym wyzwaniom, sprawiło im to jednak wiele radości. Była też część artystyczna m.in. śpiew, gimnastyka artystyczna i pokaz karate. Kilku mieszkańców  również postanowiło opowiedzieć o swojej drodze zawodowej, swoich pasjach i zainteresowaniach. Wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitary zakończyło tę dającą wszystkim dużo radości wizytę. Doradca zawodowy Grzegorz Kozak z CWRKDiZ na ręce dyrektor szkoły, Marii Szudry, przekazał upominek dla szkoły w postaci książek o tematyce zawodoznawczej.

Jak wyjaśniają organizatorzy, wolontariat to wspaniały sposób na budowanie kompetencji społecznych, obecnie bardzo cenionych przez pracodawców, wzmacnia poczucie własnej wartości oraz uczy dostrzegania drugiego człowieka. – Cieszę się, że szkoły tak chętnie angażują się w trudny, ale wspaniały i bardzo potrzebny wolontariat i za to serdecznie dziękuję. Czynić dobro, uczyć się i bawić  to główne składowe naszego projektu. Zagadki, quizy i gry dotyczące zawodów, które uczniowie własnoręcznie przygotowali to doradztwo zawodowe w czystej formie. Wolontariat to także doskonały sposób na budowanie kompetencji społecznych tak wysoko dzisiaj cenionych – mówi Grzegorz Kozak, pomysłodawca i koordynator projektu.

Zobacz też:

Uczniowie odwiedzili DPS w Mościszkach

W Konopnickiej poznawali zawody

Zdjęcia: CRWKDiZ Leszno

do Góry