Bowlingowe zmagania sołectw z gminy Śmigiel!

W niedzielę 22 stycznia w Family Club w Śmiglu rozegrano Bowlingowe Zmagania Sołectw z gminy Śmigiel. Organizatorem turnieju był Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu wraz z tamtejszym Centrum Kultury.

Na kręgielni w Śmiglu pojawiło się pięć reprezentacji sołectw, które do półfinału awansowały z rund eliminacyjnych. Rywalizacja była zacięta, ale odbywała się w miłej i radosnej atmosferze. W rozegranym najpierw półfinale najlepszy okazał się zespół z Poladowa, który zgromadził 680 punktów. Drugie było Bruszczewo (606 pkt.), a trzecie miejsce zajęły Bielawy (574 pkt). Te trzy drużyny awansowały do dalszej części rozgrywek. Na półfinale zmagania zakończyły sołectwa Koszanowo i Karśnice.

W rundzie finałowej najlepiej poradzili sobie jednak zawodnicy z Bielaw, którzy zebrali 597 punktów i to oni wywalczyli mistrzostwo. Drugie miejsce przypadło ekipie z Bruszczewa (536 pkt.), a trzecie reprezentacji Poladowa (523 pkt). Najlepszym graczem okazał się Norbert  Kozłowski z wynikiem 137 pkt., który reprezentował sołectwo Bielawy. Drużyny, które awansowały do finału otrzymały od burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla Krzysztofa Łącznego pamiątkowe puchary.

do Góry