Biegowa pielgrzymka do Górki Duchownej i Oborzysk

Już po raz szósty zorganizowane zostaną biegi pielgrzymkowe, które wyruszą z Kościana. 26 sierpnia odbędzie się bieg do Górki Duchownej, a 31 sierpnia do Starych Oborzysk.

Bieg pielgrzymkowy organizowany jest przez Sztafetę Ateńską. Pierwszy z nich odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia o godzinie 8.30 i pobiegnie przez Przysiekę, Bruszczewo i Stare Bojanowo, co w sumie da odległości niemal 20 kilometrów. – Tempo biegu będzie regulowane, zachęcamy więc wszystkich, by do nas dołączyć – mówi Roman Kaźmierczak, organizator biegów pielgrzymkowych. Po dotarciu na miejsce będzie możliwość wzięcia udziału w mszy świętej, a powrót będzie we własnym zakresie.

Z kolei w piątek, 31 sierpnia, odbędzie się bieg pielgrzymkowy do Starych Oborzysk. Pielgrzymi pobiegną przez Stary i Nowy Lubosz oraz Słonin, do pokonania będzie więc około 12 kilometrów. Ten bieg wystartuje również z Rynku w Kościanie, jednak tym razem po południu, o godzinie 16.30. Podobnie jak w biegu do Górki Duchownej tempo będzie regulowane, a organizator zachęca do dołączania również na trasie.

 

do Góry