Alliance Kościan z kolejnymi sukcesami!

Jak widać wakacyjna przerwa nie zaszkodziła naszym grapplerom z Alliance Kościan, bo znów zachwycają swoimi wynikami.

Zawodnicy Alliance Kościan w miniony weekend brali udział w VIII Pucharze Polski No Gi Jiu Jitsu 2018, który odbywał się w Luboniu. Tym razem udało im się zdobyć siedem krążków – 1 złoty, 2 srebrne i 4 brązowe.

Złoty medal wywalczyła Wiktoria Kraszewska, która wygrała w kategorii junior młodszy dziewczynek. – Przyznać trzeba, że Wiktoria to jedna z najbardziej perspektywicznych zawodniczek. Szybko się uczy, słucha wszystkich rad na treningu i ciężko trenuje. Nie boi się też walczyć z większymi przeciwnikami – zaznacza trener Dawid Słoma. Jak podkreśla, koledzy klubowi mogą brać z niej przykład.

Dwa medale, srebrny i brązowy zdobył Dawid Słoma. Drugie miejsce zajął w kategorii brązowych pasów master, a trzecie miejsce w kategorii brązowych pasów adult. Srebrem poszczycić się może też Patryk Nadobnik, który rywalizował w kategorii dzieci 7-9 lat. Brązowe medale zdobyli Kacper Kortus (junior), Igor Sołtysiak (młodzicy), a także Kamil Nadobnik (junior młodszy).

Oprócz zawodów w ramach Pucharu Polski kościaniacy wzięli też udział w Amatorskiej Lidze Knockout Art. Wyniki były również zadowalające. Jasiu Wojtaszek zremisował walkę, a Kacper Kortus, Mateusz Szymkowiak i Ewaryst Michalak odnieśli zwycięstwa. Jak zapowiadają członkowie klubu, tempa nie zamierzają zwalniać, a już w najbliższy weekend najmłodsi zawodnicy wezmą udział w Duco Cup 2018 w Tarnowie Podgórnym, a tydzień później w turnieju Sensei Cup.