Tęcza wygrywa z Wolsztyniakiem!

Tęcza Kościan wygrywa na wyjeździe z Wolsztyniakiem Wolsztyn. Dzięki temu po drugiej kolejce kościaniacy są w ścisłej czołówce tabeli.

W pięknym stylu i ze sporą przewagą MKS Tęcza Folplast Kościan wygrywa w Wolsztynie z tamtejszym Wolsztyniakiem. Początkowo drużyny szły “łeb w łeb”, ale po 10 minutach meczu kościaniacy zaczęli zdobywać przewagę. Początkowo dwu, trzypunktową, ale po kolejnych 10 minutach znów zaczęła rosnąć. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:17.

W drugiej części spotkania kościaniacy utrzymywali bezpieczny dystans punktowy, za to pomogli przeciwnicy nieczystą grą za co sędziowie podyktowali w ciągu kilku minut aż 3 rzuty karne. Te skutecznie wykorzystywał Artur Dymkowski, który też zdobył największą liczbę punktów (12) w meczu. Drugi wynik (8) zanotował z kolei Dawid Wesołek. Zawodnicy Tęczy nie odpuścili też, mimo sporej przewagi, ani chwili w meczu i cały czas powiększali różnicę punktów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 20:34.

Drugie zwycięstwo oznacza, że Tęcza znajduje się w ścisłej czołówce drużyn II ligi. Sprawdzianem ich formy będzie na pewno kolejny mecz w Kościanie. W sobotę podejmą Żagiew Dzierżonów, który źle rozpoczął sezon i na pewno postara się pokazać siłę.