We wtorek oficjalnie otwarto świetlicę wiejską w Pianowie po przebudowie i termomodernizacji. W uroczystości licznie uczestniczyli mieszkańcy wsi oraz radni, którzy wcześniej odbyli tam XXXV sesję Rady Gminy Kościan.

Prace remontowe objęły przebudowę pomieszczeń, tynkowanie i malowanie ścian, wykonanie okładzin z płytek ceramicznych, wymianę stolarki drzwiowej i okiennej oraz remont instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i odgromowej. Innowacją jest kompleksowa modernizacja systemu ogrzewania pomieszczeń polegająca na wprowadzaniu ogrzewania realizowanego za pomocą centrali wentylacyjnej z odzyskiem ciepła na wymienniku krzyżowym. Prace w tym zakresie objęły montaż centrali wentylacyjnej z wbudowaną pompą ciepła, instalacji nawiewno – wywiewnej, montaż wymiennika ciepła oraz podgrzewacz ciepłej wody zasilany z układu pompy ciepła.

Całość inwestycji gminnej kosztowała 657 tysięcy złotych, w tym koszt wentylacji z wymiennikiem ciepła i centralnego ogrzewania to ponad 192 tysiące. Na całe zadanie Gmina Kościan uzyskała pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w kwocie 400 tys. zł z opcją umorzenia ostatniej raty w wysokości 25% wielkości pożyczki.

W ramach funduszu sołeckiego wsi Pianowo zostały zakupione także nowe meble oraz wyposażenie kuchenne do zmodernizowanej świetlicy. Kwota przeznaczona na ten cel to 23 tys. zł.

Zdjęcia: Urząd Gminy Kościan

[envira-gallery id=”12140″]

do Góry