Powstańcze Biegi Przełajowe w Czempiniu [ZDJĘCIA]

W niedzielę odbyły się Powstańcze Biegi Przełajowe w Czempiniu. To pierwszy z czterech etapów tej imprezy. Pozostałe odbędą się w Kościanie, Śmiglu i Krzywiniu.

Powstańcze Biegi Przełajowe w Czempiniu to pierwszy etap tegorocznej edycji imprezy, mającej upamiętnić Powstańców Wielkopolskich. Na starcie stanęło 126 zawodników, którzy do pokonania mieli ponad 10 kilometrów. Nie było łatwo, bo musieli zmagać się z błotem, deszczem, kałużami. Jako, że akurat trwały prace na polach, bieg utrudniało dodatkowo koleiny tworzące się po przejeździe traktorów.

Najszybszy w czempińskim biegu okazał się, startujący w tej imprezie po raz pierwszy, Łukasz Nowak z Czempinia, który trasę pokonał w 38 minut i 11 sekund. – Biegło się ciężko. Wczoraj robiliśmy mały rekonesans i trasa tak strasznie nie wyglądała jak dzisiaj. To były prawdziwe przełaje. Najtrudniejsze było błoto, kałuże i rozjechane koleiny przez traktory wywożące buraki z pola – opowiadał po biegu.

Kilka sekund po zwycięzcy na mecie zameldował się Damian Glapiak z Bucza, a następnie Damian Musiał z Dąbcza. Wśród kobiet najszybsza była Magdalena Śledź z Wąbiewa, z czasem 44:13. Druga linię mety przekroczyła Gabriela Trzepacz z Milejowa, a trzecie miejsce zajęła Agnieszka Wojtaszek w Kościana.

Drugi etap odbędzie się 27 stycznia w Kościanie, kolejny 3 lutego w Śmiglu, a zakończenie i podsumowanie cyklu odbędzie się 24 lutego w Krzywiniu.