Polecamy najnowszy numer Gazety Kościańskiej z dnia 25 stycznia 2023 roku. Znajdziecie w nim mnóstwo ciekawych informacji.

Najnowszy numer Gazety Kościańskiej dostępny jest od środy, 25 stycznia. W tygodniku przeczytacie o historii Polski, która mogła zacząć się w naszej okolicy, seryjnym gwałcicielu z powiatu kościańskiego, spotkaniu w sprawie kościańskiego Rynku i innych ciekawych wydarzeniach.

Dolina Królów

Niedawno swoją premierę miał fabularyzowany film popularnonaukowy “Berło z brązu”. Opowiada on historie, które mogły wydarzyć się na naszych ziemiach we wczesnej epoce brązu, nawet cztery tysiące lat temu…

Seryjny gwałciciel

Policjanci z poznańskiego “Archiwum X” rozwiązali zagadkę gwałtu sprzed 10 lat. Sprawcą okazał się seryjny gwałciciel, mieszkaniec powiatu kościańskiego. Przestępstw dokonywał także w Lesznie i Kościanie.

Kaczorek pod młotek

Popularny niegdyś i znany w całej Polsce “Kaczorek” dziś jest ruiną z tragiczną historią. Być może jednak czeka go nowa przyszłość? Wkrótce obiekt zostanie zlicytowany.

Spotkanie w sprawie Rynky

W minionym tygodniu odbyło się spotkanie władz Kościana z przedsiębiorcami. Dotyczyło przedłużającego się remontu Rynku. Trwało trzy godziny, a podczas niego padły też mocne słowa.

Studniówka Ratajczaka

Tegoroczni maturzyści z ZSP im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie bawili się na studniówce. Imprezę zorganizowano w Plastowie.

Oprócz tego w gazecie znajdziecie najnowsze informacje sportowe, policyjne, kryminalne, relacje z imprez, zapowiedzi wydarzeń, oczywiście program telewizyjny i wiele innych. Do tego numeru “Kościańskiej” dołączony jest także Orędownik Samorządowy.

do Góry