W sobotni wieczór w Łuszkowie doszło do dachowania samochodu osobowego. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Dwóch mieszkańców gminy Kościan w sobotę, 27 stycznia wieczorem, jechało samochodem marki renault megane scenic w okolicy Łuszkowa. W pewnym momencie, na drogę wyszła sarna. – Kierowca nie chcąc w nią uderzyć przyhamował, przez co stracił panowanie nad pojazdem – opowiada uczestnik zdarzenia, 28-letni mieszkaniec gminy Kościan. Niestety w wyniku tego samochód zjechał do rowu, przewrócił się na bok, później na dach, a jazda zakończyła się w polu.

Pierwszy z samochodu wyszedł pasażer, który pomógł 27-letniemu kierowcy opuścić pojazd. Na miejscu zjawili się też strażacy z Kościana, ochotnicy z Jerki, a także policja i zespół ratownictwa medycznego. Uczestnicy wypadku zostali poddani kontrolnym badaniom na miejscu zdarzenia. Na szczęście okazało się, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierowca został ukarany mandatem karnym.

Samochód, jako że leżał na polu i nie stanowił zagrożenia, został zabezpieczony i pozostawiony do następnego dnia na miejscu zdarzenia. Usunięty z miejsca przez właściciela został w niedzielny poranek.

[envira-gallery id=”10234″]

Zdjęcia: Archiwum prywatne

do Góry