Złoto i brąz Polonii Śmigiel na Mistrzostwach Polski!

16 i 17 października w Luboniu odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym. Świetnie zaprezentowali się tam zawodnicy Polonii Śmigiel, którzy zdobyli złoto i brąz.

W Luboniu wystartowali: Kasia Nowak, Weronika Trybuła, Julia Borowska i Jakub Jankowski. Stosunkowo niewielka liczba zawodników przełożyła się na dwa medale – złoto i brąz. W rywalizacji młodzieżowców najlepszy okazał się Jakub. Zawodnik Polonii w pokonanym polu pozostawił zawodników występujących w Superlidze i zdobył Mistrzostwo Polski. Warto dodać, że to drugi rok z rzędu, gdy na najwyższym stopniu podium MP LZS staje polonista. W ubiegłym roku najlepszy okazał się Krzysztof Katafiasz. Z medalem brązowym z mistrzostw wróciła też Kasia startująca wśród kadetek.

Na bardzo dobrych bo 7 miejscach zmagania zakończyli kadetka Weronika i młodziczka Julka. W klasyfikacji klubowej Polonia Śmigiel zajęła znakomite 5 miejsce spośród 63 klubów. W klasyfikacji województw zwyciężyła wielkopolska, do czego znacznie przyczyniła się fenomenalna postawa polonistów.