Stare gry i komputery w bibliotece już w sobotę!

W sobotę, 28 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się “Biblioteczna strefa retro gier i komputerów”. Będzie można zagrać w stare gry i przypomnieć dawne czasy.

Stare gry i sprzęt, na którym w nie graliśmy wzbudzają w wielu z nas ogromny sentyment. Chciałoby się czasem wrócić do dawnych czasów, jednak zakup unikatowych dziś komputerów sprzed około 30 lat do łatwych i tanich nie należy. Dlatego też Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała wydarzenie, podczas którego powrócimy do czasów początków miłości do gier. W sobotę, 28 maja, odbędzie się “Biblioteczna strefa retro gier i komputerów”.

Będzie można zagrać na Atari, Commodore, ZX Spectrum i przypomnieć sobie dawne, dobre czasy i kultowe dziś gry, których klimatu często nie są w stanie odtworzyć współczesne, wielomilionowe produkcje. O sprzęcie, grach i dawnych czasach będzie można porozmawiać z gośćmi biblioteki, a jednocześnie współorganizatorami spotkania, czyli Larkiem i RetroBorsukiem. Znani są w środowisku graczy z serii filmów „Gramy na Gazie” oraz strony o grach „Retro na Gazie”.

Wstęp na “strefę retro” jest oczywiście bezpłatny. Oprócz ekspozycji starego sprzętu zaplanowano też stanowiska do grania, a także turnieje z nagrodami. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 15.00. Wstęp wolny.

do Góry