Remont garażu w KP PSP w Kościanie już wkrótce!

W tym roku strażacy z KP PSP w Kościanie doczekają się od dawna odkładanej inwestycji. Czeka ich remont garażu.

Garaż to centralne miejsce w każdej jednostce straży pożarnej. W Kościanie straż przechowuje tam 10 pojazdów specjalnych. Po wielu latach odkładania ze względu na koszty i zakres prac, remont garażu wkrótce się rozpocznie. Komenda Powiatowa PSP w Kościanie pod koniec 2020 roku ogłosiła przetarg jego przebudowę.

Remont garażu to nasze marzenie i priorytet od lat. Jego realizacja nie była wcześniej możliwa, z powodu braku to środków – przyznaje Andrzej Ziegler, Komendant Powiatowy PSP w Kościanie. Przyszedł jednak czas i na to zadanie. – Chcemy, by garaż był nowocześnie urządzony, by był bardziej funkcjonalny, dlatego też niezbędna jest jego przebudowa. Przy okazji umiejscowienie zmieni szatnia odzieży specjalnej. Pozwoli to na wyraźne rozdzielenie strefy „brudnej” i „czystej”, co z kolei poprawi bezpieczeństwo pełnienia służby – dodaje.

Podczas planowanych prac zaplanowano m.in. rozbiórkę ścianek działowych i posadzek, częściową wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Zniknie podwieszany sufit i pojawi się nowy. Poza tym odświeżenia doczekają się ściany. W miejscu okna pojawi się dodatkowa brama. Pojawią się też nowe nadproża drzwiowe, a znikną niektóre słupy stalowe. Cały garaż zyska nową, przemysłową posadzkę. Zostanie wykonany nowe, wewnętrzne odwodnienie liniowe. Wokół budynku będzie wykonany pas drenażowy. Do garażu poprowadzi wentylowany przedsionek pożarowy. Zaplanowano też nowy system odsysania spalin. Zmiany doczeka się także system ogrzewania.

Oferty można składać po 19 stycznia. Jakiś czas później poznamy wykonawcę. Wstępnie zaplanowano, że prace potrwają do czerwca 2021 roku.

Źródło, zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Kościanie

do Góry