How do you spell it? Wręczono nagrody w konkursie!

W poniedziałek, 6 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie wręczono nagrody i dyplomy laureatom oraz wyróżnionym uczniom IX Powiatowego Konkursu Ortograficznego Języka Angielskiego „How do you spell it?”.

Konkurs “How do you spell it?” został przeprowadzony 31 maja. W tym roku do konkursu przystąpiło 12 szkół z powiatu kościańskiego, które reprezentowało 18 uczniów.

To już tradycja, że konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, co bardzo satysfakcjonuje organizatorów. Zauważamy, że język angielski odgrywa znaczącą rolę w życiu naszej młodzieży. Poziom przygotowania uczniów był bardzo wysoki. Można by rzec, że z roku na rok znajomość języka angielskiego młodzieży jest coraz wyższa – mówi Anna Jakubowska, współorganizatorka konkursu.

Nagrody uczniom, którzy najlepiej poradzili sobie z językiem angielskim wręczono w poniedziałek, 6 czerwca. Te zostały ufundowane przez burmistrza Kościana, starostę kościańskiego, wójta gminy Kościan, burmistrza gminy Krzywiń, burmistrza Gminy Czempiń. Wśród nagród znalazły się: słuchawki bluetooth, myszki gamingowe, ładowarki indukcyjne, słuchawki z mikrofonem, powerbanki, książki oraz organizery do nauki języka angielskiego.

Laureatami zostali:

W klasach 5:
I miejsce – Simon Kojchevski (SP4 Kościan),
II miejsce – Nikodem Sikora (SP Śmigiel),
III miejsce – Julia Matuszkowiak (ZS Jerka),
wyróżnienia – Tymoteusz Staszewski (ZS Bonikowo), Agata Wawrzynowska (ZS Czacz), Gabriela Burnus (SP3 Kościan)

W klasach 6:
I miejsce – Julia Kelma (ZS1 Kościan),
II miejsce – Hubert Wasielewski (SP4 Kościan),
III miejsce – Samanta Drzewiecka (SP Głuchowo),
wyróżnienia : Mikołaj Andrzejczak (ZS Krzywiń), Jan Kapała-Grygier (SP Czempiń)

Korzystając z towarzystwa zaproszonych gości nagrodzono także troje uczniów klas 4, którzy zwyciężyli w IX Szkolnym Konkursie “How do you spell it?”. Pierwsze miejsce zajął Olaf Napierała z kl 4c, drugie Kazimierz Jaśkiewicz z kl 4a, a trzecie Wojciech Kręglewski z kl 4a. Nagrody ufundowała Rada Rodziców SP3.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka angielskiego: Agnieszka Czapla, Anna Jakubowska, Agnieszka Osman. Małgorzata Pelec i Aldona Sobiech.

Źródło, zdjęcia: SP3

do Góry