Giganci Ratajczaka! Spotkanie z pasjonatami!

Spotkanie z dwoma uczniami posiadającymi ciekawe pasje i osiągającymi w nich sukcesy zapoczątkowało cykl spotkań pod nazwą “Giganci Ratajczaka”

Gośćmi pierwszego spotkania w ramach cyklu “Giganci Ratajczaka”, które odbyło się w poniedziałek 16 stycznia byli wspinacz Patryk Kunc z klasy 4TE i żużlowiec Olivier Buszkiewicz z klasy 4 BEl. Obaj opowiadali na czym polegają ich pasje, dlaczego akurat ten typ sportu ich interesuje, jakie korzyści, ale też zagrożenia ze sobą niosą, przygodach, których doświadczyli podczas rozwijania swoich pasji. Zarówno Patryk, jak i Olivier zaprezentowali też sprzęt, z którego korzystają, nie zabrakło też fotografii z przeżytych przygód. W przypadku tego pierwszego był to sprzęt wykorzystywany przy wspinaczkach górskich. Na przykład raki, liny, zaczepy i inne środki bezpieczeństwa. W przypadku drugiego były to oczywiście motocykle.

Po zakończonych prelekcjach uczniowie mogli zadawać pytania, z czego skrzętnie korzystali. Głównie pytali o to, w jaki sposób łączą swoje zainteresowania, które pochłaniają mnóstwo czasu z nauką, a także czy da się “wyżyć” z uprawiania tych dyscyplin.

Na koniec Patrykowi i Olivierowi pogratulowała osiągnięć dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie Małgorzata Durek, a obecny na spotkaniu burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz wręczył im drobne upominki.

do Góry