AS Czempiń wygrywa finał wojewódzki o Puchar Tymbarku!

24 maja 2022 roku w Szamotułach odbył się finał wojewódzki o Puchar Tymbarku. W rozgrywkach uczestniczyło 25 zespołów, które wcześniej wygrały rywalizację w swoich gminach i powiatach. Wśród najlepszych drużyn znaleźli się zawodnicy UKS AS Czempiń reprezentujący Szkołę Podstawową im. Bohaterów Westerplatte w Czempiniu.

AS Czempiń rozpoczął rozgrywki w grupie od rywalizacji z zespołami z Książa Wielkopolskiego, Konina oraz Grodziska Wielkopolskiego. Od samego początku turnieju młodzi zawodnicy z Czempinia prezentowali wysoki poziom, pokonując wszystkie 3 zespoły i nie tracąc przy tym żadnej bramki. Do kolejnego etapu turnieju trafili zwycięzcy grup oraz jeden zespół z drugiego miejsca, który miał najlepszy bilans punktowy. Awansowały zespoły ze Ślesina, Leszna, Kalisza, Wyrzysku, Trzemeszna, Kaźmierza, Krotoszyna oraz Czempinia.

W ćwierćfinale AS-y spotkały się z rówieśnikami z Wyrzyska. Po bardzo ciężkim meczu i bardzo dobrej grze wygrali 1:0, dzięki czemu zameldowali się w półfinale rozgrywek. W decydującym spotkaniu, dającym awans do finału, zmierzyli się z chłopcami z Krotoszyna. Reprezentanci SP Czempiń ruszyli odważnie do przodu, co przełożyło się na prowadzenie do przerwy 3:0. W drugiej połowie przeciwnicy zdołali odrobić 2 bramki, więc końcówka była bardzo nerwowa. Nie poddali się i weszli do finału. Mimo ogromnego zmęczenia AS-y na mecz finałowy wyszli z olbrzymią ambicją i wolą walki.

Od początku meczu ruszyliśmy z atakami na bramkę przeciwnika, co przełożyło się na prowadzenie 2:0. Rywale z Trzemeszna jednak nie poddawali się i zdołali doprowadzić do remisu 2:2. Gdy wydawało się, że o losach pojedynku rozstrzygną rzuty karne nasi chłopcy zdołali przeprowadzić fantastyczną akcję zakończoną cudownym strzałem z dystansu dającym zwycięstwo w Finale Wojewódzkim! Po ostatnim gwizdku sędziego radości nie było końca. Były też łzy szczęścia i śpiewy licznie zgromadzonych rodziców, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie oraz huczne powitanie w Czempiniu! Jako zwycięzcy województwa wielkopolskiego jedziemy rywalizować z najlepszymi zespołami w kraju w Ogólnopolskim Finale! Oprócz świetnego turnieju mamy również zapewnione bilety na mecz Ligi Narodów Polska – Belgia. Szykuje się ogromna przygoda, którą chłopcy na pewno zapamiętają do końca życia. Pokazaliśmy, że w małej miejscowości możną stworzyć świetną drużynę. JEDZIEMY NA NARODOWY – mówi Maciej Marciniak.

Drużynę reprezentują: Radek Kinecki, Franciszek Cichocki, Fryderyk Cichocki, Jan Kielich, Alan Sobkowiak, Leon Popowicz,Kacper Kubacha, Alan Kostyk, Bartosz Sarbinowski, Michał Staszewski.

do Góry