Stowarzyszenie Oświatowe im. Dezyderego Chłapowskiego realizowało podczas ferii zimowych zadania, dzięki którym wolny czas upłynął dzieciom aktywnie i radośnie.

Atrakcji zorganizowanych przez stowarzyszenie było naprawdę wiele. Dzieci odwiedziły m.in. lodowisko i basen w Kościanie, a pływanie i jazda na łyżwach były dla nich okazją do rywalizacji i wesołej zabawy. 50-osobowa grupa odwiedziła także “Family Club” w Śmiglu, gdzie najmłodsze dzieci pod opieką rodziców skakały, biegały, wspinały się i zjeżdżały na placu zabaw. W tym samym czasie starsi szlifowali swoje bowlingowe umiejętności. W ferie był także czas na wyjazd do kina. 45 osób pojechało do Leszna, gdzie część grupy wybrała film pt. “Cudowny chłopak”, a reszta pośmiała się na romantycznej komedii “Narzeczony na niby”. Stowarzyszenie zorganizowało ponadto balik karnawałowy w Gryżynie.

Imprezy organizowane przez Stowarzyszenie Oświatowe im. Dezyderego Chłapowskiego były współfinansowane przez Powiat Kościański w ramach projektu „Ferie zimowe na sportowo”. W tym roku wniosek o udzielenie finansowego wsparcia złożyły 42 podmioty. Dofinansowanie przyznano 40 wnioskodawcom, na łączną kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Najniższe dofinansowanie 200 złotych, a najwyższe 1500 złotych. Z tych pieniędzy mógł być dofinansowany zakup biletów wstępu, usług transportowych, nagród, drobnego sprzętu sportowego i środków żywności.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kościanie

[envira-gallery id=”10997″]

do Góry