Znamy program Konwoju św. Mikołaja! Będzie więcej atrakcji [ZDJĘCIA]

W ubiegłym roku Konwój Świętego Mikołaja odniósł ogromny sukces. W tym roku organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej atrakcji podczas imprezy.

Konwój Świętego Mikołaja w ubiegłym roku odwiedził Lubiń, Śmigiel i Kościan. W tym roku ponownie zawita do Śmigla i Kościana, a oprócz tego dojedzie do Bielewa i Piasków. – To będzie parada z tancerzami, postaciami z bajek, mnóstwem świateł – mówi Robert Zaborski ze Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko, które jest głównym organizatorem imprezy. – W tym roku będzie też więcej punktów z atrakcjami dla dzieci – dodaje. Będą więc ścianki do fotografowania się z postaciami, występy elfów, spotkania ze św. Mikołajem i Mikołajową, pracownia, w której dzieci będą mogły zrobić laurkę dla Mikołaja i napisać list, a wszystkie listy zostaną wysłane po imprezie do Laponii. Ma też być bufet z przekąskami i ciepłymi napojami. Początek każdej z imprez zaplanowano na godzinę 17.00. 1 grudnia konwój zawita do Bielewa, 2 grudnia do Śmigla, 3 grudnia do Kościana, a 4 grudnia do Piasków.

Podczas tegorocznej edycji obecnych będzie bardzo wiele postaci z bajek. Zaprezentowano je podczas zapowiedzi imprezy, która odbyła się w czwartek na kościańskim Rynku. Spotkać będzie więc można Minionki, Kaczora Donalda i Daisy, Kota w Butach, Osiołka z Kubusia Puchatka, Bałwana Olafa, Pingwiny z Madagaskaru, Pszczółkę Maję, Słoneczne Misie, Piotrusia Pana, a także maskotki Wytwórni Pasz Lira, która jest współorganizatorem imprezy i użycza Mikołajowi ciężarówki. – Z powodu obowiązków nie ma dziś z nami Królewny Śnieżki, jednak i ona będzie obecna na konwoju – zaznaczył Robert Zaborski.

Nie zabraknie też innych atrakcji, ponieważ konwojowi będą towarzyszyć motocykliści z grup motocyklowych: Wind Wolves ze Śmigla, Stop Śmierci z Kościana, a także Weteran Gostyń. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie z kolei policja, wraz z lokalnymi jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej. Współorganizatorami imprezy są też lokalne samorządy, Instal Filter, Zakład Elektroinstalacyjny Piechel, Nadleśnictwo Kościan, Mlekovita i inne.

Warto też zaznaczyć, żę w miejscach odbywania się konwoju mogą wystąpić utrudnienia. – Prosimy o wyrozumiałość, tym bardziej, że nie będą one trwać długo – mówi Robert Zaborski. Ruch na kościańskim Rynku zostanie zamknięty już 2 grudnia o godz. 18.00.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”132″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

do Góry