Kompletnie pijany stwarzał ogromne zagrożenie. Pomogły osoby postronne!

Kompletnie pijany kierowca spowodował dwie kolizje w Kościanie. Dalszym nieszczęściom zapobiegła osoba postronna, która odebrała kluczyki bezmyślnemu kierowcy.

We wtorek, 7 maja, kościańska policja powiadomiona została o kierowcy samochodu marki Nissan, który spowodował kolizję na ul. Poznańskiej w Kościanie. Około godziny 10.45 zjechał z drogi, wjechał na chodnik i uderzył w zaparkowany tam samochód marki Ford. Na szczęście nie rozjechał pieszych. Osoba będąca świadkiem zdarzenia, podejrzewając, że kierowca jest pijany, odebrała sprawcy zdarzenia kluczyki do samochodu. Po przyjeździe służb na miejsce przypuszczenia się potwierdziły. 53-letni mieszkaniec Kościana był kompletnie pijany. Badanie wykazało 3,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Reklama

Dodatkowo okazało się, że ten sam kierowca spowodował kolizję około pół godziny wcześniej na ul. Północnej. Również zjechał z drogi, ale tym razem uderzył w przydrożny słupek, po czym oddalił się z miejsca. Sprawca obu kolizji został zatrzymany. Straci prawo jazdy i za swoją bezmyślność odpowie przed sądem. Straci też samochód, a jeśli nie był jego wyłącznym właścicielem, to orzeczony zostanie przepadek równowartości samochodu.

Go to TOP