Zdecydowały karne! Porażka Obry w Pucharze Polski [ZDJĘCIA]

Obra Kościan przegrała w 1/16 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. O wyniku meczu zdecydowały rzuty karne.

To już koniec zimowej przerwy dla kościańskich piłkarzy. W sobotę, 7 marca zawodnicy Obry spotkali się z Ostrovią Ostrów Wlkp. w meczu Pucharu Polski. Był to mecz wyjątkowy. Po raz pierwszy trójka sędziowska składała się bowiem z kobiet. Niestety nie pomogło to kościaniakom, choć do awansu do kolejnej rundy zbrakło niewiele. Zdecydowały jednak rzuty karne.

Obra mecz rozpoczęła dobrze i przez pierwszą część spotkania miała nieznaczną przewagę. Już w pierwszych minutach kościaniacy mieli okazję do wyjścia na prowadzenie, ale mimo zamieszania w polu karnym przeciwnika, gola nie było. Ostrovia nie pozostała dłużna, ale nie wykorzystała świetnej okazji pod bramką Obry. Później po dośrodkowaniu Szymona Słomy świetną okazję miał Mansur Maigari, ale w uderzeniu zabrakło nieco siły. Chwilę później padł wreszcie gol. W 24 minucie Maigari podał do Mariusza Józefiaka, a ten potężnym uderzeniem nie dał szansy bramkarzowi gości. Na przerwę kościaniacy schodzili prowadząc 1:0.

Druga połowa wyglądała już o wiele gorzej w wykonaniu piłkarzy Obry. Konrtolę zaczęli przejmować gracze Ostrovii. W końcu, w 64 minucie, do wyrównania, trochę zaskakująco, doprowadził Kaczmarek. Nasi momentami próbowali jeszcze podwyższyć wynik, ale nie dali rady. O wyniku spotkania musiały zadecydować rzuty karne. Tutaj lepsi okazali się jednak gości. W ten sposób szybko zakończyła się przygoda Obry Kościan z Pucharem Polski.