Podejrzany o pedofilię 43-letni mieszkaniec Wolsztyna został zatrzymany przez policję. Chciał się spotkać z 13-latką z gminy Kościan.

Wolsztyńska policja we współpracy z organizacją “Strażnicy Dziecięcych Marzeń” zatrzymała 43-letniego mieszkańca Wolsztyna podejrzanego o pedofilię. Mężczyzna miał wysyłać 13-letniej dziewczynce z gminy Kościan treści pornograficzne i namawiać do spotkania i seksu. Dziewczynka na szczęście powiedziała wszystko rodzicom, którzy zaalarmowali odpowiednie służby.

W sobotę, 19 listopada, doszło do zatrzymania podejrzanego. Rozmowę odbyli z nim członkowie organizacji Strażnicy Dziecięcych Marzeń. Nagranie z tej rozmowy można odnaleźć w internecie. Odpowiadał na pytania dość chaotycznie, ale przyznał, że rozmawiał z 13-latką na portalu społecznościowym i wysyłał jej nieprzyzwoite treści. Oferował też pieniądze za seks i usunięcie rozmów z telefonu. Potem mężczyzna przekazany został policji.

Wolsztyńska policja potwierdza, że zatrzymano podejrzanego 43-letniego mieszkańca Wolsztyna. – Weryfikujemy wspólnie z prokuraturą posiadane materiały – mówi Wojciech Adamczyk, rzecznik tamtejszej policji. Na razie nie wiadomo jakie usłyszy zarzuty. Może mu grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

do Góry