Pierwsza przegrana Tęczy w tym sezonie!

To pierwsza przegrana Tęczy Kościan w tym sezonie. Wyjazdowy mecz z ŚKPR Świdnica po zaciętej walce zakończył się wynikiem 30:27.

W ósmej kolejce II ligi piłki ręcznej szczypiorniści MKS Tęcza Folplast Kościan gościli w Świdnicy, gdzie zmierzyli się z tamtejszym ŚKPR. Od początku było wiadomo, że nie będzie to łatwy mecz. Niestety nasi zawodnicy mimo bardzo dobrej gry ulegli gospodarzom. Była to pierwsza przegrana naszych zawodników w tym sezonie.

Grę lepiej zaczęli kościaniacy, którzy już na samym początku wyprawowali sobie niewielką przewagę. Gospodarze jednak nie odpuszczali i doprowadzili do wyrównania. Przewagi jednak nie zdobyli, nawet mimo dwuminutowych kar dla naszych zawodników pod koniec pierwszej części spotkania. Gra toczyła się “punkt za punkt” i zawodnicy schodzili na przerwę przy remisie 12:12.

W drugiej połowie świdniczanie zaczęli zdobywać przewagę. W pewnym momencie odskoczyli nawet na trzy punkty. Poskutkowała jednak wysoko ustawiona obrona, dzięki której udało się kościaniakom wyprowadzić szybkie kontry. Na 10 minut przed końcem wynik znów był wyrównany. Wydawało się, że szanse na kolejne zwycięstwo są niemałe. Niestety w ostatnich minutach naszym zawodnikom zabrakło nieco celności. Gwoździem do trumny był rzut karny podyktowany dla świdniczan w ostatniej minucie gry. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 30:27 dla ŚKPR.

– Daliśmy z siebie wszystko, na co nas było stać w tym dniu. Jak widać to nie wystarczyło. W pewnych momentach wyglądało to trochę jak byśmy grali na zaciągniętym hamulcu. Do tego tragiczna skuteczność rzutowa lub jak kto woli znakomita postawa przeciwnego bramkarza. Myślę, że trzeba to wypośrodkować. Mocno odczuliśmy tę porażkę mentalnie. Wyciągniemy wnioski i przepracujemy je na treningach. Damy z siebie wszystko, aby kibice mogli być z nas dumni – zapewnia trener Dawid Nowak.