Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Bowlingu [ZDJĘCIA]

Przez dwa dni (16-17 czerwca) na torach kręgielni PoCOOLane odbyły się I Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Bowlingu. W zawodach wzięło udział 80 entuzjastów kręgli.

Organizatorem zawodów było Towarzystwo Sportowe Kręglarzy Kościańskich „Jedność”. Już pierwszego dnia mistrzostw doszło do niespodzianki. Dawid Zamościk z Kościana uzyskując 356 punktów wyszedł na prowadzenie w kategorii mężczyzn i tym samym postraszył cichych faworytów do objęcia mistrzowskiego tytułu.

Wynik Dawida zaskoczył niemal wszystkich startujących. Jego wyśmienita dyspozycja sportowa sprawiła, że u wielu uczestników podniósł się poziom adrenaliny, co miało swoje przełożenie na uzyskiwane rezultaty. Ostatecznie pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn i tytuł mistrzowski wywalczył właśnie Dawid Zamościk, srebrny medal Marek Borowiak (342 pkt.), a brązowy Wiesław Brzóska (326 pkt.). Ten ostatni w drugim dniu mistrzostw zepchnął z podium Łukasza Postaremczaka (307 pkt.). Cała trójka panów stanęła na podium w tej samej kolejności w klasyfikacji mężczyzn OPEN. Ponadto Dawid odebrał także nagrodę specjalną za najlepszego zawodnika turnieju.

W kategorii kobiet najlepszy rezultat spośród wszystkich biorących udział w zawodach kobiet z powiatu kościańskiego uzyskała Joanna Bartkowiak. Jej wynik 307 pkt był o 19 pkt lepszy od drugiej w rankingu Adrianny Wojciechowskiej (288 pkt). Najniższy stopień podium uzupełniła Dorota Borowiak, która uzyskała 243 punkty za strącone kręgle. W kategorii kobiet OPEN o trzecie miejsce dzielnie walczyły reprezentantki Śremu Magdalena Kaźmierczak, Maria Michałowska i Krystyna Kocemba. Najlepsza ze śremskiego trio była Maria Michałowska, która z wynikiem 269 pkt wskoczyła na podium. Tytuł wicemistrza w tej kategorii wywalczyła Adrianna Wojciechowska, a tytuł mistrzowski tak jak w kategorii kobiet Joanna Bartkowiak.

W sobotę, drugiego dnia mistrzostw, na torach pojawili się najmłodsi adepci kręglarstwa. W kategorii dzieci na najwyższym stopniu podium stanął Wojtek Zamościk (99 pkt.), drugą lokatę wywalczyła Zuzanna Ratajczak (89 pkt.), a podium uzupełnił z wynikiem 87 pkt. Szymon Bartkowiak. W kategorii juniorów mistrzynią powiatu została Natasza Gierczyńska, która uzyskała 161 pkt za zbite kręgle. Wicemistrzostwo wywalczył Wiktor Czerwiński (150 pkt.), a na najniższym stopniu podium stanęła Antonina Bajstok (117 pkt.).

Każdy z uczestników mistrzostw otrzymał pamiątkowy medal okolicznościowy, dyplom oraz symboliczny upominek. Szczegółowe wyniki na www.jednosckoscian.pl