Kolejny sukces młodych piłkarzy z Kościana

Młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan z rocznika 2009 wywalczyli trzecie miejsce podczas Turnieju Reiss Cup 2017, który w sobotę został rozegrany w Wolsztynie.

Podopieczni Macieja Sołtysiaka i Tomasza Woźniaka jak express przemknęli przez fazę grupową, w której kolejno odprawili z kwitkiem zespoły z Nowego Tomyśla 6:1, Przemętu 5:0, Leszna 4:0, Opalenicy 5:3 i gospodarzy 5:0. Natomiast drugiemu zespołowi z Kościana zabrakło jednej bramki, aby wyjść z grupy i awansować do kolejnej fazy turnieju. W ćwierćfinale pierwszy zespół Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan rozbił zespół APR Leszno III 5:0 i awansował do strefy medalowej.

O wejście do finału kościaniacy walczyli z pierwszym zespołem APR Leszno, któremu nieznacznie ulegli. – Spotkanie półfinałowe było swojego rodzaju przedwczesnym finałem, gdyż ten pojedynek mógłby ozdobić finał niejednej imprezy piłkarskiej dla dzieci w Polsce. Porażka 1:2 to również lekcja dla naszych chłopców, dla których najważniejsza tego dnia była zabawa i możliwość gry na niezwykłych boiskach ze sztuczną nawierzchnią znanych z zagranicznych rozgrywek dla dzieci – mówili zgodnie trenerzy z Kościana.

W spotkaniu o brązowy medal kościaniacy rozbili rezerwy zespołu z Leszna 4:1, a w finale leszczynianie pokonali zespół z Nowego Tomyśla 4:0. Po spotkaniu finałowym wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i upominki. Ponadto Jakub Walenciak z Kościana został wybrany najlepszym bramkarzem imprezy, a Makary Grygiel z Leszna otrzymał nagrodę najlepszego zawodnika.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie młodzi piłkarze z roczników 2007-2008 Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan wywalczyli wicemistrzostwo Turnieju Reiss Cup, który odbył się w nowo wybudowanej Hali Sportowo-Widowiskowej przy ZSP im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie. Organizatorem największego w Polsce cykl turniejów jest Klub Sportowy Akademia Piłkarska Reissa oraz Fundacja Piotra Reissa. W każdej edycji REISS CUP bierze udział około 7000 dzieci, grających, na co dzień w Akademii.

O turnieju w Kościanie pisaliśmy tutaj: Sukces młodych piłkarzy z Kościana

Zdjęcia, źródło: APR Kościan, Tomasz Woźniak