Reklama

Powitanie lata z powiatem w Racocie [ZDJĘCIA]

Dmuchańce, tor przeszkód, wata cukrowa, stoiska edukacyjne i upał. Tak wyglądało "Powitanie Lata z Powiatem Kościańskim", które odbyło się w Racocie.

W upalną niedzielę, 21 czerwca, na stadionie hippicznym w Racocie odbyło się Powitanie Lata z Powiatem Kościańskim. Wydarzenie przyciągnęło najmłodszych mieszkańców powiatu i ich opiekunów. Dla dzieci przygotowano kilkanaście dmuchańców oraz tor przeszkód runaway. Nie zabrakło waty cukrowej i popcornu. Wszystko to było całkowicie darmowe. 

Ważną częścią wydarzenia były stoiska edukacyjne: Nadleśnictwa Kościan, Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, gdzie można było przybić piątkę sierżantowi Pyrkowi, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, OSP Racot i OSP Choryń, którzy pomagali przetrwać upał organizując kurtyny wodne. Dodatkowo OSP Kokorzyn odpowiadało za organizację i bezpieczeństwo na parkingach.

Reklama

Dzięki obecności służb i straży wydarzenie miało walor edukacyjny. Wizyta na ich stoiskach pozwoliła najmłodszym poznać zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i na drogach, a także dowiedzieć się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Rozmowy z policjantami, ratownikami, strażakami i leśnikami były okazją do zdobycia praktycznej wiedzy, szczególnie ważnej na początku wakacji.

Finałem wydarzenia była zabawa z proszkiem holi oraz piana party, które zapewniły efektowne zakończenie imprezy i mnóstwo radości najmłodszym.

Reklama

Źródło, zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kościanie

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo eKoscian.eu




Reklama