Turniej strzelecki w Widziszewie [ZDJĘCIA]

W piątek, 3 maja, w Widziszewie odbył się II Turniej Strzelecki z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja. Do rywalizacji przystąpiło 46 zawodników.

Turniej strzelecki rozgrywany był w czterech kategoriach, a uczestnicy do oddania mieli po 10 strzałów. W kategorii mężczyzn zwyciężył Robert Sekuła (77 pkt.), miejsce drugie wywalczył Wojciech Kapusta (76 pkt.) a trzecie Marek Posała (75 pkt.) Wśród kobiet najlepsza okazała się Natalia Dolata (63 pkt.), wyprzedzając Katarzynę Matuszczak (58 pkt.) oraz Agnieszkę Ławniczak (52 pkt.).

Kategorię dziewcząt wygrała Dominika Matuszczak (56 pkt.). Kolejne miejsca zajęły Marta Szymańska (51 pkt.) i Zuzanna Janik (45 pkt.). W kategorii chłopców z końcowego triumfu cieszył się Janek Klupsz (73 pkt.). Kolejne miejsca zajęli Oliwer Górny (64 pkt.) i Bartosz Kaźmierczak (57 pkt.).

Najlepsi strzelcy otrzymali okolicznościowe dyplomy i puchary. Po zakończonych zawodach organizatorzy zaprosili wszystkich na ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Organizatorami imprezy byli: Koło Strzeleckie w Widziszewie i Ośrodek Sportu i Rekreacji gminy Kościan.

Źródło, zdjęcia: OSiR gminy Kościan