Sukces kościanianek na Mistrzostwach Polski w karate!

27 kwietnia w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców 2019. Ogromny sukces odniosły tam dwie kościanianki, które zdobyły mistrzostwo i wicemistrzostwo.

Łatwo nie było, bo w zawodach wystartowali reprezentanci aż 42 klubów z całej Polski. Kościan reprezentowały Magdalena Godlewska i Marta Michalewicz, obecnie trenujące w Pleszewskim Klubie Karate pod okiem braci Sołtysiaków. Obie zawodniczki to zeszłoroczne Mistrzynie Polski w swoich kategoriach.

Podczas zawodów dziewczyny broniły swoich tytułów, jednak zadanie miały utrudnione, bo startowały w tej samej kategorii, kumite juniorek -59kg. Obie zawodniczki były bezkonkurencyjne w swoich walkach kwalifikacyjnych i wygrały po 4 walki dochodząc do finału konkurencji. Tytuł mistrzowski z ubiegłego roku obroniła Marta Michalewicz, wygrywając ze swoją klubową koleżanką Magdą Godlewską w stosunku 1-0. Marta ponownie została więc Mistrzynią Polski, a Magda Wicemistrzynią.

Dziewczyny broniąc tytułów pokazały ponownie bardzo wysoką formę i nikt nie wątpi, że gdyby startowały w różnych kategoriach, to obie sięgnęłyby po złoto. Warto też podkreślić, że były to mistrzostwa w karate olimpijskim.

Źródło, zdjęcie: Pleszewski Klub Karate