Pościg i remis lidera ligi wiejskiej gminy Kościan.

Za nami się 14 kolejka ligi wiejskiej. Niespodzianką był na pewno remis lidera w Kurzej Górze, a także porażka Danko Choryń.

Mecze tej kolejki ligi wiejskiej odbyły się 3 i 5 maja. Najbardziej emocjonujący mecz rozegrano prawdopodobnie w Kurzej Górze, gdzie miejscowy Rywal II podejmował Strzelca Darnowo. Do przerwy to gospodarze prowadzili z wynikiem 3:0. Zapowiadało się więc na zaskakujący wynik. Dobra gra Strzelca w drugiej połowie spotkania, pozwoliła w około 10 minut odrobić stratę. Mecz zakończył się remisem 3:3.

Takim samym remisem, 3:3, zakończył się mecz Amicus Mórka z MAT Katarzynin. Pewne zwycięstwo odnieśli za to zawodnicy WKS Gryżyna goszcząc w Piechaninie. Remis lidera pozwolił odrobić graczom z Gryżyny nieco punktów. Lekkim zaskoczeniem była przegrana Danko Choryń. Drużyna przegrała 2:0 z Olimpią w Starym Luboszu, która dzięki zwycięstwu awansowała z 7 na 6 miejsce.

9. MAT Katarzynin – 4 pkt

15 kolejka już 12 maja. Danko Choryń podejmie u siebie Amicus Mórkę, MAT Katarzynin – Rywala II Kurza Góra, Strzelec Darnowo – WKS Piechanin, a WKS Gryżyna – Huragan Srocko. Pauzować będzie Olimpia Stary Lubosz.