Podium było blisko! Opas piąty na międzynarodowym turnieju!

W Limassol na Cyprze w dniach 3-5 maja odbywał się pierwszy w tym roku turniej karate WKF z cyklu Karate 1 Youth League. Aleksander Opas zajął na nim bardzo dobre, bo piąte miejsce.

W zawodach startowało łącznie ponad 1500 zawodników z 58 państw. Wśród nich znalazł się mieszkaniec gminy Kościan, Aleksander Opas, reprezentujący Budokan Astromal Leszno. Rywalizował w kumite U14 do 45kg i był to jego pierwszy start w tak ważnych i prestiżowych zawodach. Debiut można zaliczyć do bardzo udanych. W gronie 45 zawodników z 20 państw w tej kategorii Alek zajął bardzo wysokie, 5 miejsce. Tylko nieznacznie przegrał walkę o brązowy medal. Warto też podkreślić, że był to drugi wynik wśród wszystkich reprezentantów Polski.

Dzięki startowi w tym turnieju Aleksander zdobył cenne doświadczenia, które zaprocentują podczas kolejnych zawodów. Zwłaszcza w Polsce. – Wyjazd na Cypr nie byłby możliwy bez pomocy wielu osób i instytucji. Szczególne podziękowania należą się gminie Kościan za pomoc w zakupie sprzętu sportowego i fizjoterapeucie Wojciechowi Hetmanowi za błyskawiczne przywrócenie sprawności po kontuzji – podkreśla ojciec młodego karateki, Artur Opas. Kolejny turniej Karate 1 Youth League odbędzie się w czerwcu w Chorwacji.