Pewne zwycięstwo Obry! Tym razem z Krobianką

Obra Kościan po meczu z Polonią Leszno odnosi kolejne pewne zwycięstwo. Tym razem goszcząc w Pudliszkach i mierząc się z Krobianką Krobia, która rozgrywa mecze właśnie na tamtejszym boisku.

W 15 kolejce IV ligi piłki nożnej Obra Kościan odnosi pewne zwycięstwo z Krobianką Krobia. Kościaniacy czterokrotnie pokonywali bramkarza gospodarzy tracąc tylko jedną bramkę.

Piłkarze Obry praktycznie przez całą pierwszą połowę kontrolowali sytuację na boisku i już w pierwszych minutach tworzyli groźne dla przeciwników sytuacje. Po raz pierwszy pokonali bramkarza Krobianki już w 9 minucie, a piłkę w siatce umieścił Mansur Maigari. Gospodarze próbowali wyrównać, ale zabrakło nieco szczęścia. Kilka minut później “Manu” był bliski strzelenia drugiej bramki, ale trafił w bramkarza. Piłka odbiła się i przejął ją Szymon Słoma, który pewnym strzałem podwyższył wynik. Chwilę później z rzutu wolnego bramkę zdobył Tomasz Marcinkowski.

W drugiej połowie gospodarze zaczęli atakować. W końcu udało im się strzelić gola. Przystąpili do kolejnych ataków, ale dobrze spisywali się obrońcy Obry. Pod koniec spotkania z zaatakowali jeszcze kościaniacy, a atak ten zakończył się ustaleniem wyniku na 1:4, dzięki dobrej akcji Marcinkowskiego. Obra wróciła więc z kolejnymi trzema punktami.

Kolejny mecz kościaniacy rozegrają na własnym boisku z Wilkami Wilczyn. To spotkanie już w najbliższą sobotę.